Meditace zlatého květu

Je to jednoduchá metoda, jak transformovat svou mužskou i ženskou energii. Prováděj ji alespoň jednou denně po dobu 20 minut, třeba tři týdny každý den. Tak budeš mít z meditace nejlepší užitek. 

Lehni si na záda, oči měj zavřené. Při nádechu si vizualizuj velké světlo, vstupující do tvého těla hlavou, jako kdyby ti u hlavy vyšlo Slunce. Jsi prázdná a zlaté světlo proniká do tvé hlavy. Jde hlouběji a hlouběji a vychází tvými chodidly. Když se nadechuješ, představuj si tento obraz. Toto zlaté světlo ti pomůže, očistí celé tvé tělo a naplní jej tvořivostí. Je to mužská energie.

Když vydechuješ, vizualizuj si tmu, která vstupuje tvými chodidly - velkou řeku tmy, vstupující tvými chodidly a vycházející hlavou. Dýchej pomalu a zhluboka, abys ji mohla vnímat. To je ženská energie. Ta tě utiší, budeš více přijímající, zklidní tě a zrelaxuje. Dýchejtvelmi pomalu.

 

Kdy je nejlepší dělat tuto meditaci?

První nejvhodnější čas je ráno, těsně před tím, než vstaneš z postele - od chvíle, kdy cítíš, že jsi probuzená, bdělá. Po probuzení jsi velice jemná, vnímavá a čerstvá, můžeš jít proto velmi hluboko. Když jsi se právě probrala ze spánku, pracuje tvá mysl méně než jindy, takže je tady několik mezer, jimiž vnikne metoda do tvého nejhlubšího nitra. A brzy ráno, když se probouzíš ty i celá země, probíhá celým světem velká vlna probuzení - využij ji, nenech si ujít tuto jedinečnou příležitost.

Druhý nejvhodnější čas je večer, když jdeš spát. Lehni si do postele a na několik minut se uvolni. Když začínáš cítit, že se pohybuješ mezi spánkem a bděním, začni proces znovu. Prováděj to zase 20 minut. Když při tom usneš, je to nejlepší, protože účinek zůstane v podvědomí a bude tam pracovat.
Když budeš provádět tuto jednoduchou techniku tři měsíce, budeš překvapena - nebude třeba žádné dělání, proměna a harmonie se začala dít sama.

- Osho: Oranžová kniha