Meditace zlatého květu

08.01.2016 17:20

Je to jednoduchá metoda, jak transformovat svou energii a vést ji nahoru. Provádějte ji nejméně 2x denně po dobu 20 minut.

Ležte na zádech, oči mějte zavřené. Když nadechujete, vizualizujte si velké světlo, vstupující do vašeho těla hlavou, jako kdyby vám u hlavy vyšlo Slunce. Jste prázdní a zlaté světlo proniká do vaší hlavy. Jde hlouběji a hlouběji a vychází vašimi chodidly. Když se nadechujete, nadechujete se s tímto obrazem. Toto zlaté světlo vám pomůže. Očistí celé vaše tělo a naplní jej tvořivostí. Je to mužská energie.

Když vydechujete, vizualizujte si tmu, která vstupuje vašimi chodidly - velkou řeku tmy, vstupující vašimi chodidly a vycházející hlavou. Dýchejte pomalu a zhluboka, abyste mohli vizualizovat. To je ženská energie. Ta vás utiší, budete lépe přijímat, zklidná vás, dá vám odpočinek. Dýchejte velmi pomalu.

Kdy je nejlepší dělat tuto meditaci?
 
  1. Nejvhodnější čas je ráno, těsně před tím, než vstanete z postele - od chvíle, kdy cítíte, že jste probuzení, bdělí. Po probuzení jste velice jemní, vnímaví a čerství, můžete proto jít velmi hluboko. Když jste se právě probrali ze spánku, pracuje vaše mysl méně než jindy, takže je tady několik mezer, jimiž vnikne metoda do vašeho nejhlubšího centra. A brzy ráno, když se probouzíte vy i celá země, probíhá celým světem velká vlna probuzení - využijte ji, nenechte si ujít příležitost
  2. Druhý jenvhodnější čas je v noci, když jdete spát. Lehněte si do postele, na několik minut se uvolněte. Když začínáte cítit, že se pohybujete mezi spánkem a bděním, začněte proces znovu. Provádějte to 20 minut. Když při tom usnete, je to nejlepší, protože účinek zůstane v podvědomí a bude tam pracovat.

Když budete provádět tuto jednoduchou techniku tři měsíce, budete překvapeni - nebude třeba žádné potlačování, promě se začala dít.

- Osho: Oranžová kniha