OSHO dynamická meditace - každý čtvrtek od 7hod

14.12.2016 19:41

OSHO Dynamická meditace je vhodná k aktivaci energie, pročištění emocí, koncentraci, práci s egem, uvolnění a odevzdání se. Rozšiřuje naši energetickou kapacitu a přináší vědomí do našeho denního života.

Tato meditace je rychlou a intenzivní cestou k proražení starých, hluboce zakořeněných vzorců v naší mysli, které nás vězní v minulosti. Zažijeme svobodu, kvalitu tichého svědka a hluboký mír, který je za nimi.

Nejvhodnější doba na meditaci je brzké ráno v době kdy se probouzí příroda, noc odchází a slunce vystupuje na oblohu a vše je bdělé a přítomné.

Meditujeme každý čtvrtek ráno od 7hod, Centrum Equlibre, Orelská 11, Praha 10

Vstup 150 Kč 

Svou účast potvrďte SMS na číslo 608 026 443 (Gaia) do 20:00 v předvečer meditace. Konání vám potvrdím ve středu večer, meditace se koná při minimálním počtu 2 účastníků. Pozvěte své přátele. :-)

Meditaci povede Gaia.

Jak meditace vypadá

Meditace trvá 60 minut a má 5 fází. Během celé meditace jsou oči zavřeny, dobré je použít šátek přes oči. Meditaci lze dělat o samotě, ale ve skupině má mnohem větší sílu a účinek.

1. fáze: aktivace dechem (10min)

Dýchejte chaoticky nosem, dech je intenzivní, hluboký, rychlý, bez rytmu, bez dechového vzorce – koncentrujte se na výdech, tělo se o nádech postará samo. Dech jde hluboko do plic, je rychlý a prudký až se doslova sami stanete dechem. Sledujte jak energie stoupá a nenechte ji spadnout.

2. fáze: katarze (10min)

Vybuchněte! Nechte ze sebe vyjít vše co chce ven. Sledujte své tělo a nechte ho vyjádřit vše co potřebuje. Totálně se zblázněte. Křik, pláč, skákání, tanec, zpěv, smích, vše je povoleno. Nic nezadržujte, celé tělo je v pohybu. Nedovolte mysli, aby cokoliv ovlivňovala. Vědomě se zblázněte. Buďte v tom naplno.

3. fáze: mantra Hu (10min)

Skákejte s rukama vzpaženýma a se zvukem mantry “Hu! Hu! Hu!” vycházejícím z co největší hloubky. Dopadejte na celou plochu chodidel a nechte zvuk mantry udeřit do svého sexuálního centra v pánvi. Dejte do toho vše, úplně se vyčerpejte.

4. fáze: ticho (15min)

Stop! Zamrzněte. Nijak neupravujte pozici svého těla. Zakašlání, pohyb, cokoliv co uděláte naruší tok energie a celé úsilí bude ztraceno. Jste svědkem všeho co se s vámi děje.

5. fáze: oslava (15min)

Oslavujte! S hudbou a tancem vyjádřete vše co ve vás je. Svoji živost si vezměte do celého dne.